Brazil u sudijskoj nadoknadi slomio Kostarikance

Filipe Kutinjo i Nejmar su golovima u sudijskoj nadoknadi slomili otpor borbene Kostarike, koja je odolijevala čitavu 91  minutu. Tada je popustila odbrana pa su “karioke” došle do pobjede 2:0, krunisavši terensku nadmoć i posjed lopte. Čak 23 udarca su uputili ka golu Kejlora Navasa.

FOTO MAHMOUD KHALED/EPA

Brazil je u potpunosti dominirao na ovom meču. U prvom poluvremenu „karioke“ su stvorile pet šansi pred golom protivnika ali nisu uspjeli da ih pretvore u gol.  Pokušavali su Nejmar i Kutinjo ali promjene rezultata nije bilo. Imali su i Kostarikanci veliku šansu nakon kontre no nisu pogodili mrežu tako da u prvom dijelu nije bilo golova.

Na startu drugog dijela još veći pritisak Brazila. U 50. minuti su pogodili prečku. Žesus je sjajno šutirao ali je pogodio okvir gola.

Paulinjo je u 55. minuti ubacio, Nejmar šutirao visoko, ali je Navas dokazao zašto je jedan od najboljih golmana na svijetu. Pritisak nije popuštao, pucali su opet Kutinjo, a zatim i Nejmar. Golman Kostarike je bio prosto nesavladiv.

Foto EPA ETIENNE-LAURENT

U 78. minuti sudija Kujpers je prvo nakon pada Nejmara u šesnaestercu pokazao na penal. Međutim, nakon pregledanog snimka je promijenio odluku, a Kostarikanci su još jače zatvorili prilaze svom golu.

Izdržali su sve do sudijske nadoknade kada je odbrana ostavila prostor Brazilcima. Žesus je spustio loptu za Kutinja koji je bio na pravom mjestu i poslao loptu u mrežu. Nakon toga su Brazilci uspjeli još jednom da zatresu mrežu, a strijelac je nakon dobre akcije bio Nejmar.

U drugom meču ove grupe u 20 časova Srbija igra protiv Švajcarske.