BRČACI BOLJI OD KAKNJA Odbojkaši Mladosti šesti put pobjednik Kupa BiH

Odbojkaši Mladosti, šesti put uzastopno, osvojili su trofej pojednika Kupa BiH. Brčaci su u finalu pobijedili Kakanj sa 3:0 (25:18, 25:16, 28:26).

Do polovine prvog seta Kakanj je bio dostojan rival ekipi Mladosti, a onda je domaći tim, bez većih problema rješio prvi set u svoju korist.

U drugom setu Brčaci su takođe lako došli do pobjede dok je treći set donio veliku borbu. Nakon što su se ekipe smjenjivale u vođstvu Mladost je do prve meč lopte došla nakon greške servisa Kaknja, a onda je Junuzović pogodio za izjednačenje 24:24 i odveo ovaj set u razliku.

Novu meč loptu imali su Brčaci na servis Zimonjića koji je ipak loptu poslao van terena, a nakon treće set lopte ponovo su odbojkaši Kakanja stigli do izjednačenja, ali domaći tim koristi četvrtu meč loptu za trijumf u trećem setu sa 28:26 za 32 mnute

Mladost je u polufinalu bila bolja od Jedinstva iz Brčkog sa 3:0, a Kakanj je identičnim rezultatom slavio protiv Majevice.