BRILJIRALI SRBI Fenerbahče razbio Žalgiris

Fenerbahče je silovito krenuo u plej-of Evrolige. Na svom parketu su savladali Žalgiris 76:43, a nestvarno djeluje podatak da su gosti u dvije četvrtine ubacili samo po 8 poena. Tako je učitelj Željko Obradović održao lekciju učeniku Šarunasu Jaskievičijusu.

FOTO EVROLIGA

Turski tim je pitanje pobjednika riješio već u drugoj četvrtini koju su dobili sa 23:8, a gosti su se mučili da uopšte dođu do poena. Nakon toga Fenerbahče je sačuvao prednost do kraja utakmice, ne dozvoljavajući rivalu da opasnije priđe.

U pobjedničkom timu briljirali su reprezentativci Srbije. Nikola Kalinić je imao 16 poena, dok je Marko Gudurić dodao 13 poena i 4 asistencije. Litvanci su katastrofalno šutirali za tri poena (3 od 16), dok je Grigonis sa 10 poena bio jedini dvocifren.

Naredni meč je u četvrtak.

Ovacije Bogdanoviću

Meč Fenerbahče -Žalgiris posmatrao je i bivši košarkaš turskog tima a sad član Sakramento Kingsa Bogdan Bogdanović.

On je dobio ovacije navijača domaćih koji itekako pamte njegov udio u ostvajanju šampionske titule.