Budućnost izborila prvo finale i priliku da se bori za titulu i plasman u Evroligu

Budućnost je izborila prvo finale ABA lige. Podgoričani su u “majstorici” savladali Cedevitu 72:57 i došli u priliku da se bore za titulu i plasman u Evroligu.

Napokon finale: Nemanja Gordić

Nervoza, izgubljene lopte, “porađanje” poena u napadu obilježili su prvo poluvrijeme meča u “Morači”. Nakon izjednačenog starta Cedevita je napravila seriju 13:0 kojom je stekla 11 poena viška (22:11).

U tim trenucima Budućnost se mučila u napadu, nije imala rješenja, a crni period svog tima prekinuo je Nikola Ivanović. Upravo je on inicirao mini seriju 6:0 kojom je domaći tim prišao na minus tri (23:26).

Zagrebački tim je odlično branio Nemanju Gordića, na njemu su se smjenjivali odmorni čuvari koji su uspjevali da ga zaustave.

Nakon spektakularnog zakucavanja Džonsona Cedevita je imala prednost 46:40, a Ivanović je pokrenuo seriju domaćeg tima. Budućnost je zaustavila napade gostiju na kraju treće i startu posljednje četvrtine, a proradio je i šut pa su Podgoričani napravili seriju 14:0 za erupciju oduševljena u Morači.

Gosti su preko Ukića uspjeli da zaustave nalet i postignu prve poene nakon više od tri minuta igre. Igra Cedevite se zatim raspala pa je Budućnost kontrolisala igru i rezultat te izborila finale.

U Budućnosti je Petar Popović imao 14 poena, dok je Nikola Ivanović ubacio poen manje. Kod Cedevite Ukić je imao 12 poena. Sutra će biti poznat i drugi finalista. Crvena zvezda u dvorani “Aleksandar Nikolić” dočekuje Mornar u 21 čas.