Budućnost savladala Cedevitu, nastavlja se borba za drugo mjesto (VIDEO)

Budućnost se izjednačila sa Cedevitom na tabeli ABA lige sa skorom od 11 pobjeda i 5 poraza, pa dijele drugu poziciju. U derbiju 16. kola Podgoričani su slavili 80:78 nakon neizvjesne završnice.

FOTO KK BUDUĆNOST

Zagrepčani mogu da žale za propuštenom šansom, jer su u finišu ispustili veliku prednost. Loš defanzivni skok im je presudio posebno nakon izlaska Andije Stipanovića. Ipak Cedevita će u slučaju da budu imali izjednačen skor na kraju lige biti u prednosti jer ima bolji učinak u međusobnim duelima.

U prvom dijelu derbi je opravdao očekivanja. Budućnost je nešto bolje otvorila meč stekla plus sedam (16:9), ali su gosti na krilima Džejkoba Pulena (15 poena u prve dvije četvrtine) uspjeli da uhvate priključak. Cedevita je sjajno šutirala za tri poena(8 od 11), pa je na odmor otišla sa prednošću(42:40).

Zagrepčani su u trećoj četvrtini imali sedam poena viška (55:48), ali se Budućnost sjajnom partijom Norisa Kola vratila u meč. U poslednjoj četvrtini Cedevita je imala i plus 8(76:68).  Međutim, brzopleto su odigrali u napadu što je domaćin kaznio. Sjajnim ofanzivnim skokom Budućnost je uspjela da napravi preokret i serijom 12:0 pređe u vođstvo 80:76.

Uslijedila je sjajna završnica u kojoj su Podgoričani imali dva puta priliku da riješe meč pri rezultatu 80:78, ali je Kol promašio teške šuteve za tri poena.  Posljednji napad imala je Cedevita koja je zakomplikovala pa je lopta otišla u aut. Zatim je Pulen blokiran i pobjeda je pripala Budućnosti.

Erl Klark je imao 17 poena, a Noris Kol 14 u pobjedničkom timu. Na drugoj strani Džejkob Pulen je ubacio 25 poena.