BORCU DERBI Sloga sa 45 golova izbila na vrh

Rukometaši Borca pobijedili su Izviđač iz Ljubuškog rezultatom 24:23 u derbiju 12. kola premijer lige BiH. koji je riješen u samom finišu.

Duel dva velika rivala u potpunosti je opravdao epitet derbija, neizvjesno je bilo tokom cijelog meča, a rezultat je na poluvremenu bio baš takav, neriješen 11:11.

Meč je riješen je u samoj završnici. Imao je Izviđač posljednji napad, više od pola minute, međutim, napravili su grešku u koracima i izgubili loptu, nakon čega su crveno-plavi sačuvali gol prednosti i upisali 11. pobjedu u sezoni.

Najefikasniji u Borcu bio je Marko Lukić sa sedam golova dok je Vučičević postigao pet pogodaka.

U ekipi Izviđača Kos je postigao osam, a Vukšić, Alilović i Bošković po tri.

Dobojska Sloga pobjedom nad Lokomotivom izjednačila se bodovno sa Borcem, ali je preuzela lidersku poziciju pošto je goste iz Brčkog savladala sa 45:21.