ČUDESAN KOŠ TEODOSIĆA Miloš uz zvuk sirene donio pobjedu Virtusu (VIDEO)

Košarkaši Virtusa iz Bolonje pobijedili su Monako u nevjerovatnoj utakmici petog kola grupe A (77:75), a junak trijumfa bio je sjajni Miloš Teodosić.

Kapiten reperezentacije Srbije je spektakularnim pogotkom uz zvuk sirene donio trijumf svojoj ekipi.

Teodosić je 13 od ukupno 24 poena postigao u posljednjoj četvrtini. Aleksandar Đoršević je u duelu srpskih trenera bio uspješniji od nekadašnjeg saigrača iz reprezentacije Jugoslavije Saše Obradovića.

Monako je u neizvjesnom meču bio mnogo bolji u većem dijelu drugog poluvremena, a Džalel O'Brajen je u 34. minutu svom timu doneo 11 poena viška (64:53), Ipak, Teodosić je preuzeo odgovornost, pogodio je dvije trojke, Stefan Marković jednu i Bolonjezi su 79 sekundi pre kraja došli na samo dva poena zaostatka 72:70.

Poslije još jednog odbranjenog napada gostiju, Marković je 46 sekundi prije kraja postigao trojku za potpuni preokret – 73:72. Jeget je sa penala bio polovčan (73:73), a Teodosić je sa linije slobodnih bacanja pet sekundi prije kraja oba puta bio precizan (75:73).

Poslije tajm-auta O'Brajen je bio precizan i izjednačio je na 75:75 i Virtusu je ostalo 1.3 sekund za posljednji napad. Đorđević je nacrtao akciju, lopta je očekivano otišla u ruke Teodosića, koji je iz okreta, uz prekršaj, pogodio za dva poena za pobjedu svog tima.