CEDEVITA TRIJUMFOVALA U LJUBLJANI Olimpija na začelju, u narednom kolu igra protiv Krke za opstanak

Košarkaši Olimpije poraženi su od Cedevite rezultatom 98:70 tako da su ostali na začelju tabele i diobi poslednjeg mjesta sa Krkom, a oba tima imaju skor od šest pobjeda i 15 poraza.

Nakon prve četvrtine koja je završena nerješenim rezultatom 29:29, Cedevita je drugi dio dobila sa 22:11 i na poluvijeme otišla sa 11 poena viška.

Nastavili su gosti da igraju bolje i u drugm poluvremenu, a Cedevita je, na nešto više od sedam minuta do kraja  došla do masimalnih 22 poena viška do tog trenutka (80:58), a tim iz Zagreba pogodio je, u tom momentu,  12 trojki iz 16 pokušaja.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Cedevitin Eldžin Kuk sa 22 poena dok je kod Olimpije bolji od ostalih bio Aleksandar Lazić sa 15 koševa.

Nakon ovog poraza Olimpija će u direktnom duelu protiv Krke u poslednjem kolu odlučivati o tome ko biti poslendnji tim koji će napustiti ABA ligu ove sezone. Tim koji će biti predposlednji i igrati baraž biće poznat tek nakon narednog kola.  Ukoiko u poslednjem kolu Krka pobijedi Olimpiju Igokea će izbeći i predposlednju poziciju bez obzir na rezultat protiv Zadra na domaćem terenu.