ČELSI OSVOJIO LIGU EVROPE Azar se oprostio sa trofejom i dva gola, Arsenal bez Lige šampiona (VIDEO)

Ekipa Čelsija je stigla do drugog trofeja u Ligi Evrope pošto je u večerašnjem finalu odigranom u Bakuu savladala Arsenal sa ubjedljivih 4:1.

“Tobdžijama” je ovaj meč bio važniji, jer su trijumfom mogli da se plasiraju u Ligu šampiona, ali je tim Mauricija Sarija bio mnogo bolji i konkretniji, te je zasluženo stigao do trofeja, a italijanskom stručnjaku je ovo prvi naslov u karijeri.

Sa druge strane Unai Emeri je doživio prvi poraz u četvrtom finalu Lige Evrope.

Poslije 0:0 i svega dva šuta u gol u prvih 45 minuta u drugom poluvremenu je viđena mnogo bolja i efikasnija igra, posebno se to odnosi na “Plavce”.

U 49. minutu nekadašnji član Arsenala Olivije Žiru je sjajnim udarcem glavom donio prednost svom timu koju je udvostručio Pedro 11 minuta kasnije.

Eden Azar je u 65. minutu realizovao penal za 3:0, a prethodno je Enzli Mejtlend-Najls oborio Žirua, da bi rezervista Aksel Ivobi četiri minuta nakon toga doniio tračak nade Arsenalu.

Ipak, u 72. minutu Žiru je asistirao Azaru koji je pogodio donji lijevi ugao nemoćnog Petra Čeha i tada je bilo jasno da će trofej u narednih godinu dana stajati u vitrinama “Stemford Bridža”.

Belgijski reprezentativac se tako na najljepši način oprostio od Čelsija sa dva gola, asistencijom i trofejom u Ligi Evrope, a očekuje se da će za nekoliko dana potpisati ugovor sa Real Madridom.