ČELSI ŠAMPION Haverc donio trofej

Čelsi je šampion Evrope. U velikom engleskom finalu "plavci" su savladali Mančester Siti sa 1:0 i tako došli do drugog trofeja u Ligi šampiona.

Finale je donijelo meč visokog ritma, ali sa malo pravih prilika.

Ederson je uputilo loptu ka Sterlingu u osmoj minuti, ali ovaj nije uspio najbolje da iskontroliše loptu, pa Siti nije uspio da napravi konkretniju šansu.

Zatim je dvije velike prilike propustio Timo Verner. Njegove udarce je odbranio Ederson. Sjajan pas imao je De Brujne u 28. minuti za Fodena, ali se odlično ispriječio Rudiger i spasao svoju ekipu.

U 42. minuti Čelsi dolazi do prednosti. Maunt je odlično pronašao Haverca, a Nijemac se sjajno snalazi, prolazi golmana Mendija i šalje loptu u prazan gol za vođstvo. Bio je ovo prvi gol u Ligi šampiona za mladog igrača.

Na početku drugog dijela veliki hendikep za Siti. Kevin De Brujne je u suzama napustio teren u 58. minuti.

CARL RECINE / POOL

Dva minuta kasnije, nakon šuta Sterlinga, fudbaleri Sitija su tražili penal kada je lopta pogodila u ruku Džejmsa. Sudija Lahoz tvrdio je da je odbrambeni fudbaler Čelsija prvo igrao grudima, što je VAR tehnologija i potvrdila.

Čelsi je mogao sve da riješi u 73. minuti. Sjajni Kante je poveo kontru, Haverc je proigrao Pulišića, koji nije uspio da pogodi gol.

Siti je nakon toga sve karte bacio na napad, a u igru je ušao i Aguero. Pokušao je Mahrez, zatim Foden, ali Čelsi je uspješno zatvarao sve prilaze svom golu. Na kraju, veliku šansu u sudijskoj nadoknadi propustio je Mahrez, čiji je udarac sa ivice šesnaesterca otišao pored gola.