Čelzi lako sa Milanom: Petarda Sitija, probudio se Vlahović, blamaža Sevilje

Odigrane su preostale utakmice 3. kola grupne faze Lige šampiona.

Čelzi je lakše od očekivanog savladao ekipu Milana sa 3:0.

Prvu priliku na utakmici imao je Čelzi preko Mejsona Maunta koji je već u 5. minuti odlično šutirao sa vrha šesnaesterca šutirao u lijevi ugao gola Milana, ali se Tatarušanu ispriječio i krajnjim naporima loptu poslao u korner.

Igrao se 24. minut kada je nakon kornera koji je izveo Ben Čilvel najbolje skočio Tijago Silva, a Tatarušanu uspio loptu samo odbiti u peterac gdje se najbolje u gužvi snalazi novo pojačanje Čelzija Vesli Fofana i dovodi “Plavce u vodstvo.

Čelzi je sve vrijeme kontrolisao igru u prvom poluvremenu, a nedugo nakon prvog gola imali su šansu i za drugi ali šut Mejsona Mauta izblokirao je Kalulu.

Maunt je u 33. minuti postigao gol, ali je on nakon VAR poništen zbog ofsajda.

Peh za Čelzi u 36. minuti. Strijelac gola Fofana je zbog povrede morao napustiti igru. Umjesto njega u igru je ušao Trevo Čaloba.

U sudijskoj nadoknadi veliku šansu propustio je Rahim Sterling koji je nakon Mauntovog pasa izbio sam na gol Milana, ali ga je sustigao odlični Kalulu i raščistio opasnost.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena prvi udarac u okvir gola Čelzija i prva velika šansa za Milan. Leao je kao brzi voz probio po lijevoj strani, napravio dar mar u odbrani Plavaca i dodao Salemakersu čiji udarac fantastično brani Arizabalega. U nastavku akcije Rade Krunić se propisno obrukao jer je natrčao na odbijenu loptu i sa pet metara poslao je daleko preko gola.

Čelzi je na odmor otišao sa minimalnom prednošću.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Čelzi. Igrao se 56. minuti kada je Ris Džejms odlično centrirao u kazneni prostor gdje se najbolje snašao Pjer Emerik Abumejang i to je bilo 2:0 za Plavce.

Samo šest minuta kasnije potpuni potop prvaka Italija. Sterling je asistirao a loptu iza leđa Tatarušauna zakucao je Ris Džejms za velikih 3:0.

Benfika je zaustavila fantastični trio iz Pariza odigravši 1:1 kod kuće protiv Pari Sen Žermena. Lionel Mesi je goste doveo u vodstvo u 22. minuti da bi u 41. minuti Danilo postigao autogol za konačnih 1:1

Juventus je na svom stadionu savladao Makabi iz Haife 3:1. Strijelci za domaćine su bili Adrijan Rabio u 35. i 83. i Dušan Vlahović u 50. minuti. Treba istaći da je asistent kod oba gola bio Anhel Di Marija. Za goste je pogodio Dean David u 75. minuti.

Mančester Siti je u svom stilu napunio mrežu svog protivnika do kraja. Ovoga puta nastradao je Kopenhagen koji je primio pet golova. Nezaustavljivi Haland je postigao dva gola u 7. i 32. minuti. Khočolava je u 39. postigao autogol, da bi Marez u 55 i Alverez u 76. minuti postavili konačni rezultat.

Real Madrid je nakon kiksa u primeri protiv Osasune, nastavio sa pobjedama u Ligi šampiona. Savladali su starog znanca ekipu Šahtara sa 2:1. Rodrigo u 13. i Vinisius Žunior u 28. minuti donijeli su osjetnu prednost Madriđanima, da bi Zubkov u 39. minuti uspio samo smanjiti rezultat.

Sevilja je kao domaćin razočarala svoje navijače i doživjela pravi debakl. Borusija iz Dortmunda ih je savladala sa 1:4. Gerero u šestoj Belingem u 41. i Adejemi u 43. minuti su nagovijestili potop Španske ekipe. U nastavku je En Nesiri u 51. minuti dao kakvu takvu nadu domaćinu, ali u 75. minuti Julian Brandt postiže gol za 1:4 i konačni rezultat ove utakmice.

Sevilja – Borusija Dortmund 1:4

Naredne sedmice nas očekuju dueli istih rivala samo sam zamjenjenim domaćinstvima.