ČETVRTA POBJEDA U NIZU Borac preko Olimpika nastavio put ka Evropi (FOTO)

I treći put u tekućoj sezoni Premijer lige BiH Borac je bio bolji od Olimpika, te nastavio put ka plasmanu na međunarodnu scenu.

Trijumfom od 3:0 izabranici trenera Marka Maksimovića su se ekspresno vratili na drugo mjesto premijerligaške tabele, a uknjižili su četvrti prvenstveni trijumf u nizu, odnosno šesti kada se u obzir uzmu i utakmice Kupa BiH.

Od starta susreta Banjalučani su krenuli agresivno i stvarali prilike, Ziljkić je u 14. minutu imao dobru poziciju, ali je Horić bio brži, da bi tri minuta kasnije udarac Mehanovića glavom zaustavio Kačavenda.

Domaći tim je poveo u 26. minutu kada je poslije kornera Zakarića sa desne strane na drugoj strani zaboravljeni Ćosić glavom poslao loptu u bliži ugao.

Do kraja prvog poluvremena bilo je po nekoliko pluprilika na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao.

Poslije nepuna tri minuta igre Mehanović je mogao da udvostruči prednost crveno-plavih, ali je sa ivice šesnaesterca pogodio stativu.

Ono što nije uradio on jeste Meleg u 50. minutu, sjajno je primio loptu koju je ubacio Ćorić i rezantnim udarcem pogodio donji lijevi ugao nemoćnog Kačavende.

I nakon toga Borac je imao više od igre, najbliži pogotku bio je rezervista Čavić u 82. minutu, ali je čuvar mreže Olimpika odlično reagovao.

U sudijskoj nadoknadi vremena Uzelac je poslije kornera bio na pravom mjestu i glavom zatresao mrežu za 3:0.

Velež – Sarajevo (18 časova)

Plasman: Sarajevo 52, Borac 47, Široki Brijeg, Zrinjski po 45, Velež 42, Tuzla Siti 41, Željezničar 39, Sloboda 25, Mladost 24, Radnik, Olimpik po 20, Krupa 16 bodova.