ČETVRTO ZLATO Šifrin prva u slalomu na Svjetskom prvenstvu

Amerikanka Mikaela Šifrin osvojila je zlatnu medalju u slalomu na Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju u švedskom Areu i tako četvrti put uzastopno postala svjetski prvak u ovoj disciplini.

Ona je tako postala jedina u historiji, računajući i mušku konkurenciju, koja je četiri puta uzastopno slavila u istoj disciplini na svjetskim prvenstvima.

Nakon prve vožnje, Šifrin je u veoma teškim vremenskim uslovima bila treća u ukupnom plasmanu, ali je u drugoj vožnji nadoknadila zaostatak i slavila u vremenu 1:57.05.

Amerikanka je ove godine u Areu osvojila bronzu u veleslalomu, a zlatna je bila u superveleslalomu, piše Avaz.

Šveđanka Ana Sven Larson osvojila je srebro, dok je bronza otišla u ruke Slovakinje Petre Vlhove.

Bosnu i Hercegovinu predstavljale su Maja Tadić i Šejla Merdanović, ali one nisu završile trku.