ČOVJEK ZVANI GOL Vlahović u dresu Fiorentine postigao sedam golova za poluvrijeme

Dušan Vlahović je oduševio sve navijače Fiorentine. Ko zna koji put.

Fudbalski reprezentativac Srbije je zablistao u drugom kontrolonom meču “viole” za novu sezonu.

U prethodnoj, 2020/2021, dao je 21 gol u Seriji A, a ove nedjelje je bio strelac čak sedam puta.

I to za poluvrijeme.

Fiorentina je sa 11:0 savladala trećeligaški Folinjo, a svih sedam pogodaka srpski internacionalac postigao je u drugom poluvremenu.

Redom, poslije velikih predaha i vođstva ekipe iz Firence od 3:0, mrežu rivala je tresao u 46, 47, 55, 69. minutu iz penala, te 71, 78. i 80.

Prethodno su strelci bili i Kaljehon, Dankan i Bonaventura. Folinjo je deveti put na ovom meču kapitulirao autogolom, poslije čega se Dušan Vlahović još dvaput upisao u strijelce.

Podsjetimo, ovog proleća, svojim golgeterskim ostvarenjem Vlahović je prestigao i legendarnog Gabrijela Omara Batistutu.