CRNO-BIJELA RAPSODIJA Partizan deklasirao Spartak iz Subotice

Fudbaleri Partizana su nastavili sa dobrim igrama i u 11. kolu Superlige porazili Spartak rezultatom 5:0.

Dvostruki strijelac za crno-bijele bio je Rikardo Gomeš, koji je i prvi na listi golgetera domaće lige sa 12 pogodaka, dok su se upisali još i Nikola Terzić, Kvinsi Menig i Filip Holender.

Poveo je Partizan u 14. minutu, strijelac Rikardo Gomeš. Njegov 11. pogodak ove sezone u Superligi, urodila je plodom ofanzivna igra crno-bijelih i potpuna opsada gola “golubova”. Kvinsi Menig je odlično proigrao Rikarda, a on se sjajno snašao pred golom Subotičana.

Još jedan gol viđen je u prvom poluvremenu. Lijepo se, u sudijskoj nadoknadi, probio Menig i ubacio loptu na drugu stativu, gdje je čekao Nikola Terzić i postigao gol.

U nastavku rapsodija. Među strijelce se, u 61. minutu, upisao i Kvinsi Menig prvim pogotkom u Superligi od dolaska u Partizan.

Tri minuta kasnije novi pogodak. Nemanja Jović je proigrao Rikarda Gomeša, a iskusni golgeter je kaznio uspavanu odbranu Spartaka u ovoj situaciji.

Konačan rezultat je postignut u sudijskoj nadoknadi. Holender je dobro pratio ubacivanje Jovića i nakon klizanja poslao loptu u mrežu.

Tim Aleksandra Stanojevića je prvi na tabeli sa 10 pobjeda iz 11 mečeva i jednim remijem, te ima pet bodova više od drugoplasirane Crvene zvezde, ali crno-bijeli imaju i meč više.