CRNO-BIJELI SE NAMUČILI Monako ipak prejak, košarkaši Partizana poraženi u "Pioniru"

Košarkaši Partzana poraženi su od Monaka rezultatom 72:68 u utakmici 3. kola grupe “E” Top 16 faze Evrokupa.

Bolje je Monako otvorio utakmicu i nakon početnih 6:6 uspio je da se odvoji i veći dio prvog perioda provede u vođstvu od šest poena, a gostujući tim na prvi odmor je otišao sa plus osam (21:13).

Ni nastavak utakmice nije donio veliku razliku u igri: crno-bijeli su se mučili na obje strane parketa, a Francuzi malo po malo povećavali prednost koja je sredinom treće četvrtine otišla na plus 20.

U posljednjoj dionici, crno-bijeli su krenuli na sve ili ništa, smanjili zaostatak, u posljednja tri minuta serijom trojki Nikolića i Lejndejla, prišli na minus pet. Ali je vjerovatno presudnu trojku ubacio Nidam na samo 63 sekunde do kraja.

Partizan nakon tri kola ima jedan trijumf dok je Monako prvoplasirani tim sa dvije pobjede. Po jedan trijumf imaju još Lietuvos Ritas i Alba koji imaju i po meč manje.