ZVEZDA VODI U FINALU ABA LIGE Ivanović vodio crveno-bijele do trijumfa u prvom meču

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Partizan rezultatom 90:76 u prvoj utakmici finalne serije plej-ofa ABA lige.

Poslije prve dionice crno-bijeli su imali četiri poena viška (23:19), ali je Zvezda u nastavku uspjela da preokrene rezultat, a u trećoj dionici crveno-bijeli su došli I do 13 poena viška.

Partizan u poslednju dionicu ulazi sa osam poena manjka, ali veoma brzo je domaći tim ponovo povećao prednost. U poslednja četiri minuta Zvezda ulazi sa plus 12 (80:68).

Najefikasniji u Zvedi bio je Nikola Ivanović sa 19 poena, Partizan je predvodio Panter sa 15 koševa.

Druga utakmica na rasporedu je u nedjelju, a šampion ABA lige biće tim koji prvi dođe do tri pobjede.

ČETVRTA ČETVRTINA:

86:74 Na minut i po do kraja Zvezda ostaje bez Luke Mitrovića. , Mur pogađa Bacanja

82:70 Sudije vraćaju Partizan u igru, na 3.33 do kraja klupa Zvezde dobija tehničku, Panter pogađa slobodno za deset poena manjka, međutim,. Zvezda ponovo brzo pogađa za plus 12, već tada je bilo jasno da će Zvezda slaviti u ovom meču.

80:68 Zvezda u poslednja četiri minuta ulazi sa 12 poena prednost. Crveno bijeli su sve bliži vođstvu u finalnoj seriji.

76:66 Dvije vezane trojke Ivanovića, vraća Zvezdi dvocifrenu prednost

70:64 Problemi za Partizan, na osam sedam i po minuta do kraja Ledej dobija četvrtu ličnu

70:64 Madar pogađa za tri poena, vraća Partizan na šest poena

TREĆA ČETVRTINA:

62:55 Lesor pogađa poslije ofanzivnog skoka, vratio se na minus sedam, a sa plus osam crveno bijeli ulaze u poslednjih deset minuta

58:45 Treće četvrtina u potpunosti pripada Zvezdi, za pet minuta rezultat je 11:4

53:41 Dobrić je nezaustavljiv, nova trojka za plus 12

50:41 Panter prekida seriju Zvezde, dva bacanja. Crno-bijeli pogodili poslije dva minuta i 18 sekundi.

50:39 Blic krig Crvene zvezde, najubljedljivija prednost do sada. Partizan bez koša više od dva minuta.

DRUGA ČETVRTINA:

42:39 Zvezda odlazi na odmor sa tri poena prednosti

39:35 Dvije vezane trojke Davidovca, Zvezda se odvaja

35:35 Neizvjesno u Pioniru, ne uspijeva Partizan da sačuva prednost

28:33 Serija Partizana od 5:0 u režiji Madara i Avramovića

28:28 Vraća se zvezda na krilima Dobrića, nakon 13 minuta košarke

19:26 Najveća prednost Partizana, Ledej trojkom otvara drugu dionicu, ovajk igrač čuva prednost crno-bijelih u ovim trenucima.

PRVA ČETVRTINA:

19:23 Marković dobija tehničku na pet sekundi do kraja zbog ometanja izvođenja, Madar je precizan sa linije slobodnih bacanja, a u narednom posjedui Zagorac je promašio trojku. Partizan vodi na kraju prve četvrtine.

15:20 Madar pogađa trojku, tri puta su do sada košarkaši Partizana bili precizni van linije 6,75

15:15 Poslije sedam inuta igre nerješeno u Pioniru

11:12 Vodi Partizan, trojka Avramovića sa osam metara, Koprivica pogađa iz reketa uz dodatno bacanje

11:6 Serija Zvezde od 7:0, prvi put se jedna ekipa odvaja

7:6 igra koš za koš na početku meča, Holins pogodio trojku za vođstvo Zvezde

2:2 Avramović i Volters prvi strijelci, biće žestoko

Za Zvezdu na počtku igraju: Holins, Kalinić, Volters, Kuzmić, Davidovac

Avramović, Ledej, Panter, Koprivica, Trifunović počinju za Partizan.

Finalna serija se igra na tri dobijene utakmice, a meč se igra u sportskoj dvorani Aleksandar Nikolić u Beogradu.

Podsjećamo, Crvena zvezda je branilac titule.