ČUDO SE DOGODILO Futsaleri Srbije pobijedili petostruke prvake svijeta

Futsal reprezentacija Srbije napravila je veliko iznenađenje savladavši najbolju selekciju svijeta ekipu Brazila u prijateljskom meču sa čak 3:0.

“Orlovi” su bili nošeni podrškom prepune hale “Čair” u Nišu priuštivši navijačima pravi spekakl.

Srbija je dobro ušla u meč protiv reprezentacije koja je ne tako davno u dva meča postigla deset golova protiv jake selekcije Portugala, a primila samo jedan. Disciplinovanom igrom u odbrani, Raičević i drugovi su tražili šansu iz kontra napada, a fenomenalni Miodrag Aksentijević, po mnogima najbolji golman svijeta, silnim odbranama omogućio je saigračima da se prvi raduju.

Tomić je izveo slobodan udarac, a na odbijenu loptu najbolje je reagovao Marko Pršić i donio zasluženo vođstvo Srbiji. Rezultat gotovo nestvaran, a Srbija vjerovatno odavno nije odigrala bolje poluvrijeme nego protiv petostrukih prvaka svijeta.

I nastavak je donio dobro izdanje Srbije, a poslije pokušaja Tomića i Simića bili smo veoma blizu da dupliramo vođstvo. S druge strane Miodrag Aksentijević je sjajnim odbranama omogućio veliko samopouzdanje u igri domaće selekcije i priliku da se zaista priredi veliko iznenađenje. Činio je čuda na golu, bio nepremostiva prepreka za Daniela, Bateriju, Santanu, Marlona, Feraa i ostale majstore futsala iz Brazila.

Sve je to omogućilo novu tranziciju u igri srspke selekcije, udarac Tomića i novi gol koji je izazvao erupciju oduševljenja u „Čairu“. Do kraja meča pokušavao je Brazil da izbjegne poraz, ali ovo je bilo veče Miodraga Aksentijevića. I Marka Pršića koji je minut prije kraja postigao drugi, a za Srbiju treći gol za nevjerovatan rezultat i pobjedu protiv najbolje selekcije u futsalu svih vremena, Brazila.

Drugi meč Srbije i Brazila igra se u petak, 12. aprila u „Štark areni“ od 19 časova, piše Blic Sport.