"Dabl dabl" ODLIČNOG Jokića, sjajni Dončić UBACIO 41 POEN

Nikola Jokić je pružio odličnu partiju i stigao je do “dabl dabl” učinka u trijumfu Denvera protiv Portlanda od 114:99, što je za Nagetse 15. pobjeda u tekućoj NBA sezoni.

Srpski centar je za 31 minut postigao 20 poena uz šut iz igre 14-7 (trojke 5-2), a imao je 11 skokova, te šest asistencija. Isti broj poena ubacio je Džeremi Grant, a po 15 su postigli Geri Heris i Vil Barton koji je imao isti broj skokova kao Jokić.

Odlični Hasan Vajtsajd, koji je postigfao 33 poena i imao 11 skokova, te Karmelo Entoni sa 20 poena i devet skokova nisu pomogli Trejlblejzersima da izbjegnu poraz.

Boban Marjanović nije igrao za Dalas u gostujućoj pobjedi nad Detroitom od 122:111, a sjajan je bio Luka Dončić koji je stigao do osmog “tripl dabla” u sezoni.

Slovenac je ubacio čak 41 poen uz šut iz igre 24-14 (trojke 13-6), te je imao 12 skokova i 11 asistencija. Odlični su bili Set Kari sa 30 i Kristaps Porzingis sa 20 poena, dok je kod domaćih najbolji bio Andre Dramond sa 23 poena i 15 skokova.