DUPLA KRUNA Bajern rutinski do trofeja, teror Levandovskog

Bajern je nastavio dominaciju u Njemačkoj! U finalu Kupa Njemačke savladali su Bajer sa 4:2 i tako došli do 20. trofeja u ovom takmičenju, te su osvojili i “duplu krunu”.

FOTO ROBERT MICHAEL /EPA

Ekipa iz Leverkuzena je defanzivno ušla u meč sa dva zadnja vezna a Bajern je to iskoristio da u prvih 25 minuta dođe do prednosti. Prvo je David Alaba pogodio iz slobodnog udarca u 16.minutu, da bi Serž Gnabri povećao u 24.minutu.

U nastavku je Bajer krenuo ofanzivno, stvorio nekoliko šansi a onda su primili bizaran gol. Robert Levandovski je šutirao sa preko 20 metara a Hradecki je loše reagovao, pa mu je lopta nekako prošla kroz noge i Bajern je došao do 3:0.

Bajer je smanjio preko Svena Bendera koji je pogodio nakon kornera, ali je Levandovski (51 gol u sezoni) riješio sve dileme.

Na kraju Kai Haverc je realizovao penal za utjehu.