DAJTE BARSU DA SE IGRAMO Bajern ponizio Barselonu i otišao u polufinale Lige šampiona

Na više nego impresivan način, fudbaleri Bajerna plasirali su se u polufinale Lige šampiona.

FOTO. MANU FERNANDEZ/EPA

Bavarci su održali pravi čas Mesiju i društvu, deklasiravši Barselonu sa visokih, previsokih 8:2.

Pašalić je poslao dobru loptu za Levandosvskog, koji je proslijedio do Milera, a ovaj je iz prve šalje iza leđa Ter Štegena, pa bajern već u 4. minutu vodi.

Nakon samo dva minuta Barselona dolazi do izjednačenja, nakon pasa Đordija Albe za Suareza nespretno je reagovao Alaba, koji je poslao loptu u gol svog tima.

Uslijedio je period u kojem se činilo da će ova utakmica imati neizvjesnu notu, oba tima promašila su nekoliko dobrih prilika, a onda u 22. minutu Bajern dolazi do prednosti.

Nakon loše reakcije defanzivaca Barselone, Perišić je sjajnim udarcem sa lijeve strane uspio da savlada Ter Štegena, za novu prednost svog tima.

U 28. minutu Bavarci dolaze do trećeg pogotka.

Sjajno Gorecke uposlio Gnabrija, koji je pobjegao čuvaru i sjajno završavio akciju.

Nakon gola i Levandovski je bio u novoj stopostotnoj prilici, ali je odbranio Ter Štegen.

Svoj drugi, a četvrti gol za Bajern, postiže Miler u 31. minutu, nakon sjajne reakcije napadača Bavaraca. Uživajte:

U 57. minutu Suarez pogađa za Barselonu na asistenciju Žordi Albe i donosi tračak nade Barselni, ali je ta nada trajala svega šest minuta, pošto je Kimik pogodio za 6:2. Međutim više od gola treba istaći asistenciju Dejvisa.

Nisu se ovdje fudbaleri Bajerna zaustavili .

Prvo je Levandovski pogodio u 82. minutu i tako je nastavio niz u kojem je postigao gol u svim utakmicama Lige šampiona.

Samo tri minuta kasnije Kutinjo postiže sedmi gol za Bajern, a isti igrač koji je iz Barselone posuđen Bajernu, u 89. minutu dodaje još jedan gol za konačnih 8:2.