DALAS IGRAO ZA JOKIĆA Prosječni Dončić pogurao Denver ka plej-ofu, Bobi opet bez minuta

Košarkaši Dalas Maveriksa učinili su veliku uslugu Denver Nagetsima za koje igra Nikola Jokić. Bez obzira na slabu partiju prve zvijezde Luke Dončića Dalas je uspio da savlada zahuktalu Minesotu 110:108 i tako direktno pomogne Jokićevom timu u borbi za mesto koje vodi direktno u plej-of.

Meveriksi su prekinuli seriju Minesote od četiri uzastopne pobjede, a Timbervulvsi su doživeli tek drugi poraz u posljednjih 12 utakmica.

Ovakav ishod mnogo znači Jokićevom Denveru koji se vratio na šestu poziciju koja vodi direktno u plej-of.

Teksašani su na svom parketu ispustili prednost od 16 poena i bili blizu da dožive poraz, ali su u neizvjesnoj završnici imali više koncentracije i sreće i došli do trijumfa.

Dončić je podbacio i odigrao veoma lošu utakmicu za svoje standarde, pošto je za 38 minuta na parketu postigao samo 15 poena.

Slovenački košarkaš je šutirao 5/17 iz igre, pogodio samo tri trojke iz 11 pokušaja, a imao je čak i osam izgubljenih lopti. Na kraju, poenima je dodao pet skokova i 10 asistencija.

Srpski reprezentativac Boban Marjanović ni ovoga puta nije dobio šansu od trenera Džejsona Kida.