DEBAKL MAKABIJA Barselona im dozvolila samo 7 poena u četvrtini

Košarkaši Real Madrida pobijedili su u derbiju CSKA, dok je Fenerbahče prekinuo niz poraza i slavio na gostovanju u Lionu.

FOTO EPA/ANATOLY MALTSEV

Barselona je bila bolja od Makabija 96:73. U posljednjoj četvrtini Katalonci su zaključali sve prilaze svom košu, pa su na kraju ostvarili ubjedljiv trijumf.

Ponos Izraela je za devet minuta igre ubacio samo 4 poena, a četvrtinu je završio trojkom. Nikola Mirotić je ostvario dabl-dabl učinak, 25 poena i 14 skokova, i bio najefikasniji kod Barselone.

Real Madrid je slomio otpor Moskovljana, a opet je sjajnu partiju pružio Fagundo Kampaco. Argentinac je ubacio 18 poena i imao 6 asistencija, dok je njegov zemljak Dek dodao 16 poena.

Fenerbahče je savladao Asvel u gostima 88:72.  Vladimir Štimac je ubacio 21 poen i imao 8 skokova i najzaslužniji je za treću pobjedu turskog tima u ovoj sezoni.