DEBAKL NA KRAJU Zvezda razočarala u Berlinu

Debakl na kraju! Crvena zvezda je odigrala veoma loše u Berlinu i doživjela je peti vezani poraz od Albe 58:81 te su ovogodišnje takmičenje u Evroligi završili sa samo 10 pobjeda.

Beograđani su još jednom pokazali slabosti na obje strane terena, previše izgubljenih lopti, loša kontrola skoka, a meč je riješen već u drugoj četvrtini koju su domaći dobili 25:8.

Počela je Zvezda trojkom Džordana Lojda, ali Alba je brzo preokrenula na krilima Fontekija i Eriksona koji su donijeli vođstvo 15:7. Gosti su se vratili u igru uz dvije trojke Simonovića i poene Voldena, a nakon 10 minuta je bilo 24:22 za Berlince.

Davidovac je izjednačio i zatim promašio bacanje za vođstvo. Nakon toga Zvzda se raspala. Slaba igra u odbrani gdje su ostavili najbolje strijelce Albe same na šutu rezultirala je sa dvije serije njemačkog tima kojim su stekli ogromnu prednost.

Pejton Siva je pogađao asistirao i uveo svoj tim u pravi ritam kojim su stekli ogromnu prednost i praktično prelomili meč. Prva serija je bila 7:0, a zatim nova 10:0,pa je Alba na odmor otišla sa 49:30.

Nakon toga tim iz Berlina je u potpunosti kontrolisao ritam i nije dozvoljavao Beograđanima da opasnije zaprijete. Alba je držala prednost i na kraju zabilježila sjajnu pobjedu a trener Aito je pružio šansu i mladim igračima. Beograđani se nisu previše ni trudili i činilo se da je trener Dejan Radonjić u nastavku čuvao igrača za završnicu ABA lige gdje će Zvezda imati pet mečeva u 12 dana.

U poraženom timu Marko Simonović je imao 12 poena, a Džordan Lojd je dodao 10. Kod Albe Pejton Siva je imao 17 poena ali većinu dao u prvom dijelu.