DEBAKL Real pet minuta bez koša, rekord Kalatesa (VIDEO)

Panatinaikos je deklasirao Real Madrid 95:67 u prvoj utakmici četvrtfinala Evrolige.

Pobjednik je praktično riješen u prvih pet minuta kad Madriđani nisu uspjeli da postignu koš a domaći su poveli sa čak 20:0. Ćavi Paskval je odlično spremio taktiku, a njegov tim je zatvorio sve prilaze košu pa su se gosti mučili praktično u svakom napadu.

Real je samo u drugoj četvrtini uspio da koliko-toliko odgovori domaćem timu, da bi Panatinaikos u trećoj nastavio da teroriše goste. Grci su dominirali u skoku (čak 15 više uhvaćenih lopti) i šutu za tri poena a u jednom trenutku su od 18 šuteva ubacili 11. Džejms nije imao promašaja za tri poena dok je  za dva samo jednom promašio, pa ne čudi što je Real bio i preko 30 poena u zaostatku.

U pobjedničkom timu Majk Džejms je imao 24 poena, dok je Nik Kalates imao “dabl-dabl “učinak 11 poena i 16 asistencija, što je rekord Evrolige u ovoj fazi. U Realu Trej Tompkins je imao 12 poena.