DEBAKL ŠVAJCARSKE Ramos postigao het-trik

Portugal je na sjajan način izborio plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru.

Oni su deklasirali Švajcarsku sa 6:1. Odigrali su sigurno najbolji meč na Mundijalu i pokazali sjajnu igru u kojoj se rival nije uspio snaći. Kaznili su praktično sve greške Švajcaraca.

Junak meča svakako bio je Gonsalo Ramos. Mladi fudbaler Benfike je startovao umjesto Ronaldo i to je iskoristio da postigne prvi het-trik na ovogodišnjem Mundijalu. Pogađao je u 17., 51. i 67. minuti.

U strijelce su se još upisali Pepe u 33.,  Gereiro u 55.minuti, te Leao u 90+2. Kod Švajcaraca pogodio je Akandži u 58.minuti

KRAJ.

6:1 Rafael Leao postiže novi gol. Sjajno je pogodio iskosa za debakl Švajcarske.

Još četiri minute.

Ulazi u igri i Ronaldo. U 82.minuti je zatresao mrežu ali je gol poništen zbog ofsajda.

67. min Ramos. Napadač Portugala postiže het trik i riješava pitanje pobjednika. Portugal vodi 5:1. Ovo je prvi het trik na ovogodišnjem Mundijalu.

58.min -Akandži je smanjio zaostatak Švajcarske.

56.min 4:0 za Portugal. Gereiro je krunisao sjajnu kontru svog tima.

51.min Ramos u prvom nastupu dolazi do drugog gola. Postao je najmlađi strijelac u istoriji Portugala u nokaut fazi. Dobio je šansu umjesto Ronalda i iskoristio je za 3:0.

Nastavljen je meč.

KRAJ POLUVREMENA

43.min Zomer je sad spasio Švajcarsku. Sjajna kontra Portugala Ramos je izašao sam pred golmana koji je zaustavio njegov udarac.

Kosta je uspio da spasi svoj gol. Prvo je Portugalac pogriješio otvorio je šansu Švajcarcima a zatim se iskupio.

33.min – Pepe pogađa za 2:0. Nakon ubacivanja Fernandeša, defanzivac pogađa gol. Bio je najbolji u skoku i zatresao je mrežu. Tako je postao drugi najstariji fudbaler koji se upisao u strijelce. Ispred njega je samo Kamerunac Mila.

30.min – Prvi pokušaj Švajcaraca. Šaćiri je odlično šutirao iz slobodnog udarca.

Uprkos vođstvu Portugal nastavlja sa naletima.

17.min GOOOOL Vodi Portugal. Gonsalo Ramos je pogodio za vođstvo. Sjajno je primio loptu i topovskim udarcem zatresao mrežu. Kakav start za igrača koji je zamijenio Ronalda u timu.

14.min – Loš početak meča. Veoma oprezno se igra na obje strane.

Počeo je meč.

Portugal je favorit. Međutim, ne izraziti, valjda zbog toga što je Švajcarska ponovila uspjeh iz 2018. plasmanom u osminu finala.

Portugalu je ovo osmo učešće na Mundijalima, a najveći uspjeh ostvarili su daleke 1966, kada su bili treći.

Selektor Fernando Santoš na raspolaganju ima skup svjetskih zvijezda predvođene Kristijanom Ronaldom koji će od 1. januara biće član Al Nasra u Saudijskog Arabiji, a plata od 200 miliona evra godišnje sigurno će mu biti dodatni motiv. Naravno pod uslovom da uđe u igru

Švajcarskoj je ovo 12. učešće na Svjetskim prvensvima, a najveći uspjeh ostvarili su daleke 1934, 1938, 1954, kada su bili akteri četvrtfinala. Selektor Murat Jakin napravio je spoj mladosti i iskustva, koji se pokazao kao uspješan u grupnoj fazi gdje su iza sebe ostavili Kamerun i Srbiju.

Sastavi

Portugal: Kosta – Dalo, Pepe, Dias, Gereiro – Karvaljo, Otavio, Fernandeš – Silva, Ramos, Feliks

Švajcarska: Zomer – Fernandes, Akandži, Šer, Rodrigez – Džaka, Frojler – Vargas, Sou – Šaćiri – Embolo