DEMONSTRACIJA SILE Zvezda odbranom "oduvala" Mornar

Crvena zvezda je sjajnom odbranom slomila Mornar u derbiju 3. kola ABA lige i na kraju je ubjedljivo slavila 93:62, te ostala lider takmičenja.

Ekipa Saše Obradovića je dominirala u tri četvrtine. Nakon prve četvrtine u kojoj su gosti uspjevali da se održe u igri dobrim šutem za tri poena, Zvezda je u nastavku meč uvela u svoj ritam.

Jaka odbrana,  puno skokova na obe strane terena i kontrola meča donijeli su domaćem timu dvocifrenu prednost. Natjerali su izabranici Saše Obradovića goste na puno grešaka, imali su 24 izgubljene lopte a domaći tim je to sve kažnjavao na drugoj strani.

Beograđani su meč definitivno prelomili na početku treće četvrtine kada su pet minuta držali Mornar na samo tri postignuta poena. Zvezda je tada otišla na plus 28, a u posljednjoj četvrtini su imali i plus 31 (80:49).

Za Zvezdu je debitovao Emanuel Teri koji se predstavio sa dva sjajna kucanja, te dobrim „odmotavanjem“ u piku. Takođe tu je bio i povratnik Tejlor Ročesti. Zvezda je odlično šutirala za tri poena (13 od 24).

U pobjedničkom timu Džordan Lojd je ubacio 16 poena, dok je Dejan Davidovac dodao 13, a Lengston Hol 12 poena. u poraženom timu Džejkob Pulen je imao 12 poena.