DERBI BEZ GOLOVA Remi Leotara i Rudara, Ljubić prokockao prednost

Derbi meč Leotar-Rudar Prijedor završen je bez golova, pa su ova dva tima ostala na čelu m:tel Prve lige Republike Srpske.

Ekipe su u derbi ušle previše oprezno, bila je veoma tvrda utakmica u kojoj nije viđeno previše šansi.

Ljubić je prokockao veliku prednost na domaćem terenu. Vodili su Prnjavorčani 2:0 golovima pozajmljenih igrača iz Borca (Mamadu Žalo, Andrej Bosnić), a onda je uslijedio preokret. Dragan Došlo postigao je dva gola i donio izjednačenje, a mogao je i u finišu da donese i pobjedu svom timu.

Alfa Modriča je sigurnom igrom savladala Sutjesku sa 4:1 a sve je bilo gotovo već nakon prih 45 minuta kada je tim Darija Purića vodio sa 3:0. Zvijezda 09 je bila bolja od Slavije 2:0, a oba gola su postigli sa penala. Prvo je pogodio Ognjen Stjepanović u 5, a zatim Marko Rajković u 31. minuti.

Udarac sa bijele tačke je riješio i pobjednika u duelu Tekstilac–Sloboda, a tri boda domaćem timu donio je Mihajlo Savanović.

Rezultati 7. kola: Drina Zvornik–Željezničar 1:1, Jedinstvo–Kozara 2:2 , Borac–Sloga Doboj 2:0, Leotar–Rudar Prijedor 0:0, Ljubić-Podrinje 2:2 , Alfa Modriča-Sutjeska 4:1, Tekstilac-Sloboda 1:0, Zvijezda 09-Slavija 2:0.

Plasman: Leotar 14, Rudar Prijedor 14, Modriča 12, Kozara 12, Sloboda 12, Sloga 11, Borac 9, Slavija 9, Zvijezda 09 9, Ljubić 8, Jedinstvo 8, Tekstilac 6, Željezničar 5, Sutjeska 2, Podrinje 2.