DERBI BORCU Sjajna odbrana i Subotić slomili Gračanicu

Rukometaši Borca ostvarili su veoma važnu pobjedu u derbiju. Banjalučani su sjajnom odbranom i intervencijama Slađana Subotića savladali Gračanicu 20:15.

Borac je odigrao sjajno prvo poluvrijeme. Banjalučani su bili veoma agresivni i jaki u odbrani, gdje se gosti nisu snašli.

Poveli su domaći 6:1, a gosti nisu imali rješenja za pokretljivu odbranu i nije im pomogla ni činjenica da su imali čak 14 minuta igrača više. Gračanica je u dva navrata imala i dva rukometaša više, ali nije uspjela da uhvati priključak.

Na startu drugog dijela Borac golovima Vlade Draganića odlazi na plus 6 (13:7). Gosti su nekoliko puta smanjili na tri razlike a onda je pogađao Nemanja Vučićević.

Sjajnu partiju pružio je golman Slađana Subotić sa 13 odbrana, dok su najefikasniji Vlado Draganić sa pet i Aleksandar Miličević sa četiri gola.

Trijumf Borca dobija na značaju kad se zna da je banjalučka ekipa nastupila bez bekova Milana Dakića i Saše Puljizovića.