Derbi pripao gostima: Drugi poraz Sarajeva na Koševu, Zrinjski nosi tri boda u Mostar

Fudbaleri Zrinjskog su kao gosti savladali Sarajevo sa 2:0 u derbiju 3. kola Premijer lige BiH.

Nemanja Bilbija u 15. minutu nije realizovao penal, tačnije njegov pokušaj “Panjenke” zaustavio je golman domaćih Belmin Dizdarević.

Deset minuta kasnije Mario Tičinović je dovero Mostarce u vođstvo, a u 35. minutu za konačnih 2:0 pogodio je i Ivan Bašić poslije odlične asistencije petom Bilbije.

Od 81. minuta ekipa Sarajeva igrala je sa igračem manje jer je zbog neopreznog i žestokog starta isključen kapiten Amer Dupovac.

Bordo timu je ovo drugi poraz na Koševu u tekućoj sezoni, a treći uzastopno na svom terenu, kada se računa i evropski duel sa Milsamijem.

Premijer liga, 3. kolo: petak: Sloboda – Leotar 1:0, subota: Željezničar – Posušje 1:0, Sarajevo – Zrinjski 0:2, nedjelja: Široki Brijeg – Radnik (21), ponedjeljak: Velež – Rudar Prijedor (20 časova), odgođeno: Borac – Tuzla Siti.

Plasman: Sloboda 9, Tuzla Siti 6, Zrinjski, Željezničar, Leotar po 4, Velež, Sarajevo po 3, Široki Brijeg, Borac po 2, Rudar Prijedor 1, Radnik i Posušje bez bodova.