DERBI PRIPAO GOSTIMA Partizan slavio u Subotici, Stevanović obranio penal

Fudbaleri Partizana su uspjeli da dođu do pobjede od 2:1 protiv Spartaka u Subotici u derbi susretu 14. kola Superlige Srbije.

FOTO FK PARTIZAN/MIROSLAV TODOROVIĆ

Goste je u vođstvo doveo Japanac Takuma Asano u 34. minutu i na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću crno-bijelih.

Izjednačenje donio Laszar Tufegdžić u 61. minutu, ali je deset minuta kasnije Aleksandar Šćekić postavio konačan rezultat.

U sudijskoj nadoknadi vremena golman Partizana Nemanja Stevanović odbranio je penal Milanu Marčiću.

Superliga Srbije, 14. kolo: petak: Metalac – Vojvodina 3:3, subota: Bačka – Rad 0:1, Novi Pazar – Zlatibor 1:2, Proleter – Napredak 1:0, Čukarički – Voždovac 3:2, Mačva – Javor 1:0, Radnički – Radnik 0:1, TSC – Mladost 5:0, Spartak – Partizan 1:2, nedjelja: Crvena zvezda – Inđija (19 časova).

Plasman: Crvena zvezda 35, Vojvodina 30, Partizan 29, Proleter 26, Čukarički 25, Spartak, Voždovac po 23, TSC, Radnički, Metalac po 21, Javor 18, Radnik 17, Inđija Novi Pazar po 15, Rad, Zlatibor po 12, Napredak 10, Mačva 8, Bačka 7 bodova.