DERBI ŽELJEZNIČARU Borac doživio prvi poraz

Željezničar je u derbiju kola savladao Borac 2:1 i tako ostao lider sa maksimalnim učinkom, dok su Banjalučani doživjeli prvi poraz.

FOTO DAMIR HAJDARBAŠIĆ/FKZELJEZNICAR.BA

Prvo poluvrijeme proteklo je u opreznoj igri na obje strane, a viđene su samo dvije šanse. Prvi je zaprijetio Jovo Lukić. Mladi napadač Borca , međutim, nije dobro zahvatio glavom povratnu loptu Đorđa Ćosića i poslao je preko gola.

Željezničar je uzvratio u 27.minuti. Štilić je sjajno prošao Aleksandra Voinovića i Nemanju Janičića, savladao i golmana Bojana Pavlovića, a onda je Marko Jovanović spriječio gol i izbacio loptu. Inače u prvom dijelu trener Vlado Jagodić je morao da obavi izmjenu pa je povrijeđenog Jovu Lukića zamijenio Saša Kajkut.

Za razliku od uspavanog prvog dijela u nastavku se igra rasplamsala. Prvo je u 49 minuti Janičić igrao rukom u šesnaestercu a sudija Sivac je pokazao na penal. Siguran izvođač bio je Štilić.

Borac je brzo uzvratio. Sjajnu kontru realizovao je Vladan Danilović. Isti igrač je zatim još dva puta zaprijetio domaćem golmanu Fejziću. Prvi put je čuvar mreže i lošije intervenisao a Stevanović je izbacio loptu ispred Stojana Vranješa.

Željezničar je zatim došao opet u vođstvo. Dugo je lopta kružila oko gola Borca a onda je Alispahić ostavio loptu Mujezinoviću koji je zatresao mrežu. Ivan Lendrić je imao veliku šansu u 75.minuti. Izašao je sam ispred Pavlovića i nije pogodio. Zatim je Borac mogao do izjednačenja. Vranješ je pokušao nakon centaršuta i nije bio precizan, pa se rezultat nije mijenjao do kraja.