Podaci o korisnicima od 13 do 17 godina nisu dostupni zbog pravila privatnosti, tako da rezultati pokazuju preferencije prije svega starijeg dijela pomenute generacije u SAD, prenosi portal Teh kranč.
Pripadnici Generacije Z su od januara do oktobra preuzeli kinesku aplikaciju Temu 41,98 miliona puta, što ukazuje na njihovo interesovanje za kupovinu po pristupačnim cijenama.
Na drugom mjestu je, u skladu sa očekivanjima, aplikacija Tiktok sa 33,23 miliona preuzimanja, a zanimljivo je da je mladi sve više koriste i kao pretraživač umjesto standardnog Gugla.
Generacija Z je takođe zainteresovana za aplikacije kompanije Meta kao što su Treds koja je preuzeta 32,32 miliona puta, sijledi Vacap 28,42 miliona, Instagram 26,29 miliona, Fejsbuk 20,58 miliona i Mesindžer 17,63 miliona.
Treds je najnovija aplikacija i logično je da ima najviše novih preuzimanja, a čini se da se mladi djelimično vraćaju na Fejsbuk nakon promjene dizajna ove društvene mreže, dodaje Teh kranč.
Alat Chat GPT je takođe veoma popularan sa 24,63 miliona preuzimanja, posebno među studentima, a privlačna AI aplikacija je i Gaut (Gauth) sa 8,37 miliona novih instalacija iza koje stoji kineski Bajtdens.
Kineska kompanija je zabilježila uspjeh među mladima i aplikacijom za uređivanje video-snimaka Kepkat (Capcut) i platformom Lemon ejt (Lemon8), navodi se u izvještaju.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu