PAO I MEDVEDEV Đoković nastavlja pohod ka trofeju

Novak Đoković je nakon velike borbe i meča punog oscilacija izborio plasman u četvrtfinale Australijan opena, gdje ga očekuje stari znanac Japanac Kei Nišikori.

FOTO EPA /MAST IRHAM

On je u osmini finala savladao Danila Medvedeva sa 3:1 po setovima 6:4, 6:7, 6:2 i 6:3.

Srpski teniser je dobro počeo, spasio je brejk loptu u petom, a zatim u narednom gemu uzeo servis rivalu i poveo 4:2. Nakon toga pri rezultatu 5:3 servirao je za set Đoković i napravio nekoliko grešaka, koje je Rus znao da iskoristi i smanji. Gubitak servisa razljutio je Novaka koji je odmah vratio ribrejk i poveo.

U drugom setu velike oscilacije. Srpski teniser je imao 4:1, a onda je ušao u ritam koji odgovara Medvedevu. Rus je preokrenuo meč i došao do taj brejka u kojem je bio sigurniji i izjednačio je.

Mučio se srpski teniser na startu trećeg seta, spasio je čak tri brejk lopte, a zatim napravio brejk i u potpunosti  okrenuo meč. Dobio je treći set sa 6:2. Đoković je nastavio u istom ritmu pa je i u četvrtom setu napravio brejk poveo 2:1 a zatim u devetom još jednom oduzeo servis rivalu za pobjedu 6:3.

Naredni rival mu je Kei Nišikori protiv kojeg ima skor 15-2, a ovo je 10 četvrtfinale Australijan opena za srpskog tenisera.