Đoković osvojio dva turnira i opet nema pomaka

Najbolji srpski teniser Novak Đoković je na dominantan način osvojio titulu u Astani, ali je ostao na sedmoj poziciji na najnovijoj ATP listi sa 4.320 bodova.

Uprkos tome što je zaradio 500 bodova, njegov plasman se nije promijenio, dok je i dalje svjetski broj 1 mladi Španac Karlos Alkaras i pored iznenađujuće eliminacije na startu.

Đoković je potvrdio i dodatno podigao formu, osvojivši drugi trofej na dva uzastopna turnira uz samo jedan izgubljeni set u posljednjih pet mjeseci. Impresivno!

Iza Španca Karlosa Alkarasa koji ima 6.740 bodova nalazi se njegov zemljak i vlasnik 22 Grend slem trofeja – Rafael Nadal koji ima 5.810 bodova. Slijedi Norvežanin Kasper Rud sa 5.645 bodova.

Ispred Đokovića su i Rus Danil Medvedev (5.245), Grk Stefanos Cicipas (5.065) kojeg je rutinski savladao u finalu turnira u Kahastanu minulog vikenda, kao i Nijemac ruskog porijekla Aleksander Zverev (5.040).

Mjesto u Top 10 zauzimaju još: Amerikanac Tejlor Fric koji ima 3.510 bodova, Rus Andrej Rubljov sa 3.480 i Britanac Kameron Nori (3.455) bodova.

Kada su ostali srpski teniseri u pitanju, Miomir Kecmanović je 32. na ATP rang listi, Filip Krajinović je na 53. poziciji, Laslo Đere 73, a Dušan Lajović 82. na svetu.