Đoković u polufinalu Kvinsa, savladao Francuza Adrijana Manarina

Đoković je izborio plasman u polufinale turnira u Kvinsu nakon što je sa 2:0 savladao Adrijana Manarina. Posebno u drugom setu srpski teniser je bio odličan.

Sjajan meč su odigrali Adrijan Manarino i Novak Đoković. U prvom setu je viđeno dosta lijepih poteza a  Francuz je prvi došao do brejka.

Nakon toga Đoković je popravio igru i kod 4:2 nije iskoristio dvije brejk lopte. Ipak u osmom gemu srpski teniser koristi drugu brejk loptu i dolazi do izjednačenja 4:4.

Nekada prvi teniser svijeta diže nivo igru pogađa vinere i u 12 gemu pravi novi brejk. Koristi drugu set loptu da slavi u prvom setu 7:5.

U drugom setu Đoković još podiđe igru. Sjajan servis, odlični udarci sa linije na koje Manarino nema odgovor donose mu veliku prenost. Nakon 1:1 na startu drugog seta srpski teniser veže poene i gemove i na kraju dolazi do pobjede.

U polufinalu igraće protiv boljeg iz duela između Žeremi Šardija i Francesa Tijafoa, dok će se u drugom polufinalu sastati Marin Čilić i Nik Kirjos.