DOBAR OTPOR Zvezda poklekla u finišu protiv Olimpijakosa

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u utakmici 28. kola Evrolige od Olimpijakosa u Pireju rezultatom 94:79 (30:19, 23:29, 22:19, 19:12).

Olimpijaks je jako otvorio utakmicu, a Zvezda je na momente u napadu preko Dobrića i Simonovića dolazila do daha, ali su glavnu reč vodili Spanulis i Sloukas. Jednostavno, iskustvo i veći kvalitet je bio na njihovoj strani, pa su i te kako ubedljivo otišli na prvu pauzu kada su se sudije oglasile na kraju prve četvrtine 30:19

Ipak, našao je Radonjić “žicu” svojim igračima. Mnogo poletnije, energičnije, ali prije svega sigurnije su se vratili na parket košarkaši Crvene zvezde u nastavku utakmice. Simonović je odmah na startu pogodio slobodna bacanja i tako pokazao mlađim kolegama da nemaju čega da se boje u hali “Mira i prijateljstva”. Dobrić je to najbolje shvatio i okuražio se da šutira trojke, a to mu se i isplatilo. Namjestio je ruku ove večeri i rijetko promašivao. Koliko je bio u meču govori i činjenica da je upravo na ovom meču upisao svoj 500. poen u Evroligi.

Nisu dozvolili Grci da im se prednost tek tako istopi, pa su uzvraćali preko Printezisa i Žan Šarla koji je bio i više nego raspoložen za igru. Sloukas im se pridružio pred kraj četvrtine, ali je onda glavnu reč preuzeo Marko Simonović koji je sa dvije brze trojke Zvezdu pogurao napred i dao joj vetar u leđa. Zaboravili su na veoma loših prvih 10 minuta, a Dobrić je zakucavanjem potvrdio da se srpska ekipa ne predaje tek tako. Odlično su na kraju odbranili posljednji napad izabranici Dejana Radonjića, pa je na kraju prvog poluvremena rezultat bio 53:48.

Kakos u završili prvo, tako su počeli drugo – sjajnom odbranom i poenima. Zvezda je time nagovestila šta će se vratiti u najboljoj četvrtini u Pireju jer je uspela da stigne, a čak i preuzme prednost od strane Olimpijakosa. Delovali su kao vredni mravi košarkaši Zvezde u trenucima kada su jurili prednost rivala. Topio se minus i istopio. Crveno-beli, ali iz Beograda su u drugoj polovini često bili u prednosti, ali se Grci nisu predavali.U poslednja dva minuta su uspeli da zaustave Radonjićeve pulene. Čestim faulovima prekidali su igru, a nisu ulazili u bonus. Do kraja treće četvrtine bilo je problema i sa satom, a preko Žan Šarla Olimpijakos je pred poslednjih 10 minuta imao plus osam – 75:67.

Četvrtina četvrtina je ponovo bila u znaku Olimpijakosa koji je iskoristio nekoliko promašaja Zvezdinih košarkaša i povećao prednost. Ipak Radonjićeve snage su uspjele da se vrate, najviše preko Simonovića kojem je ovo bilo odlično šutersko veče, naročito za tri poena. Do kraja meča Grci su zadržali prednost i ostvarili pobedu posle serije poraza, a Zvezda je upisala novi neuspjeh.

Najbolji u pobјedničkoj ekipi bio je Mekisik sa 20 poena, pratio ga je Vezenkov koji je upisao 17 poena, kao i Sloukas sa 14. U Zvezdi najefikasniji bio je Simonović sa 19 poena, a Dobrić i Lojd su postigli 11, odnosno 10 poena. Treba napomenuti i da je Simonović imao 5/8 iz šuta za tri poena.