Doboj dočekao pobjedu: Sloga bježi sa dna, Leotarov korak unazad

Odigrana su 3 susreta 26. kola m:tel Premijer lige BiH, a dobosjka Sloga upisala je prvu pobjedu pod trenerskom palicom Vlada Jagodića, Leotar je poražen od Sarajeva, dok su Sloboda i Igman remizirali.

Fudbaleri Željezničara bolji od Sloge

Veliku pobjedu odnijela je Sloga nad direktnim konkurentom za opstanak, ekipom Posušja, a rezultat je bio 2:0 za Dobojlije. Golove za tim Vlada Jagodića postigli su Uglješa Stevanović u 53. i Mario Krstovski u 60. minutu susreta. Sloga je ovom pobjedom pobjegla iz zone ispadanja.

Fudbaleri Leotara upisali su drugi uzastopni poraz u ligi, a bolje od njih bilo je Sarajevo, koje je slavilo sa 3:0, u Trebinju. Golove za “Bordo” tim postigli su Almedin Ziljkić, Ilija Martinović i Renan Oliveira. Leotar je ovim porazom pao na pretposljednju poziciju na tabeli, dok je Sarajevo na 6. mjestu.

Fudbaleri Igmana i Slobode igrali su neriješeno, a konačan rezultat bio je 1:1. Mirsad Ramić je doveo Igman u vođstvo u 31. minutu, a konačan rezultat postavio je Alen Kurtalić u 45. minutu susreta. Ovakav rezultat ne odgovara ni jednima ni drugima, a Sloboda je preuzela fenjer i sada je na posljednjem mjestu, dok Igman ima samo bod više.