Zvezda teško do pobjede nad Radom

Fudbaleri Crvene zvezde zadržali su lidersku poziciju u prvenstvu Srbije, nakon što su savladali Rad 3:1. Beograđani su osvojili tri nova boda ali igrom nisu oduševili navijače pred gostovanje u Londonu u trećem kolu Lige šampiona.

FOTO FK CRVENA ZVEZDA

Crvena zvezda je povela u šestoj minuti. Tomane je izbjegao nedozvoljenu poziciju, dobro šutirao, a golman Dušan Marković zaustavio je njegov udarac. Lopta se odbila do Milana Pavkova koji je zakucao u mrežu.

Rad je zaprijetio u 26. minuti kada je Aleksandar Busnić propustio dobru šansu da donese izjednačenje. U finišu prvog dijela sudija Đorđe Maksimović je pogriješio nakon što je pokazao na bijelu tačku poslije pada Milana Rodića u šesnaestercu. Kontakta sa golmanom Markovićem nije bilo. Marko Marin je pogodio sa bijele tačke.

U nastavku Zvezda je zaprijetila nekoliko puta. Međutim prvi su do gola došli gosti. Rad je došao do penala u 66.minuti a sudija Maksimović je čini se još jednom pogriješio. Bjedov je pao u kaznenom prostoru Zvezde, a na usporenom snimku se vidjelo da ni u ovom slučaju nije bilo kontakta sa golmanom Popovićem. Perendija je smanjio na 1:2.

Marko Gobeljić je ipak riješio dileme oko pobjednika u 75. minuti. Nakon gužve u šesnaestercu Rada, desni bek je dobro zahvatio loptu i zatresao mrežu za konačnih 3:1.

Stigao i pehar svjetskog šampiona

Navijači Crvene zvezde su danas bili u prilici da se uslikaju sa peharom Interkontinentalnog šampiona koji je ekipa osvojila 1991. godine. Beogradski tim je tada u finalu u Tokiju savladao Kolo Kolo sa 3:0 i postala šampion svijeta.