DOMINACIJA ORLOVA Srbija deklasirala Finsku za maksimalan učinak na Evrobasketu (VIDEO)

Izabranici Svetislava Pešića upisali su treću pobjedu u isto toliko odigranih susreta na Evrobasketu. Nakon Holandije i Češke, lako je savladana i selekcija Finske sa 100:70 po četvrtinama (33:22; 29:12; 14:14; 24:22)

Finska je bolje otvorila meč preko Valtonena i došla do 10:15, ali onda Srbija ubacuje u veću brzinu i serijom od 14:0 dolazi do prednosti 24:15 u prvoj četvrtini. Valtonen prekida seriju „Orlova“ sa tri slobodna bacanja, jer ga je Kalinić faulirao na šutu za tri poena, ali se u sljedećem napadu iskupio pogodivši „tricu“. Prvu četvrtinu Srbija je riješila u svoj korist 33:22 (+11).

Drugu četvrtinu Srbija otvara novom serijom od 8:0. Prvo je Jagodić – Kuridže postrigao trojku, a onda je Davidovac nakon ukradene lopte nesportski fauliran i postiže jedno slobodno bacanje, da bi u sljedećem napadu briljirao Ognjen Jaramaz koji pogađa trojku i krade loptu koju u kontri prosljeđuje Kuridži za atraktivno zakucavanje.

Seriju Srbije od 11:0 nakratko prekida Lauri Markanen pogotkom za dva poena za 44:24. Na tri minuta do kraja druge četvrtine Srbija je preko slobodnih bacanja Marka Gudurića stigla do 50 koševa (50:29).

Najveća prednost „Orlova“ bila je plus 29 (60:31).

Na poluvrijeme se otišlo sa plus 28 (62:34).

Treću četvrtinu otvara Finska koja veže 4 poena, ali Kalinić svojom trećoj trojkom na utakmici vraća Srbiju na pravi put. Do kraja četvrtine smo mogli vidjeti odličnu odbranu Srbije i najveću prednost koja je u jednom momentu iznosila plus 31 (76:45). Treća četvrtina nije toliko bila efikasna pa je završena 14:14.

U posljednjoj četvrtini „Orlovi“ su odrađivali posao gdje je prednost konstantno rasla, a na kraju je rezultat glasio 100:70.

Kod “Orlova” najefikasniji je bio Vasilije Micić i Nemanja Nedović sa po 14 poena i Jokić sa 13 kao i Kalinić, dok je Finsku predvodio Lauri Markanen sa 18 poena.

Srbija će sutra u ovo isto vrijeme (21) igrati protiv selekcije Izraela dok će Finska snage odmjeriti sa domaćinom Češkom.