Dragan Nikolić, trener Igokee: Zaustavili smo vodeće igrače ali Cedevita je imala dva "iks" faktora

Košarkaši Igokee poraženi su od Cedevite rezultatom 78:75 u utakmici 18. kola ABA lige, a uprkos poRazu može se reći da su Aleksandrovčani, poSebno u drugom poluvremenu, ostavili pozitivan utisak.

Trener Dragan Nikolić objasnio je, šta su, po njemu, uzroci poraza u ovom meču

-U prvom poluvremenu u ekipu se uvukao neki grč koji se odrazio više u napadu, manje u odbrani jer mi se čini da smo tokom svih 40 minuta imali ideju šta treba da branimo. U napadu Cedevita je dolazila do poena iz naših izgubljenih lopti i nakon promašenih trojki, nedopustivo je da na domaćem terenu pogodimo, u prvom poluvrmenu, jedan od 14 šuteva za tri poena, a nama se upravo to dogodilo. Imali smo i dosta izgubljenih lopti. U drugom poluvremenu smo se opredelili na neki brži ritam jer smo od starta jurili razliku. Imali smo u poslednja dva minuta nekoliko otvorenih ili poluotvorenih šuteva ali ih nažalost nismo pogodili rekao je Nikolić i dodao da je zadovoljan načinom na koji su njegovi igrači odgovorili obavezama, ali da je Cedevita ponovo iz svoje širine izvukla rešenje i pokazala koliko ima repertora u napadu:

-Što se tiče ideje utakmice ona ima dve jasne situacije, prva naša ideja bila je da zatvorimo dva najača igrača na lopti, Kobsa i Pulena i Krušlina kao šutera, a njih trojica zajedno su dali 11 poena tako da to govori da smo taj dio ispoštovali. Cedevita je imala dva svoja iks faktora, ne potcenjujući te momke, a to je Ramljakov šut za tri poena tri od tri i Katićev šut iz igre šest od šest što mi možda nismo prepoznali u završnici napada ili smo u nekim situacijama svesno žrtvovali, a to je na neki način odliučio utakmicu. Zadovoljan sam energijom, malo je nedostajalo da pobijedimao ali idemo dalje. Za nas je navažnija sada naredna utakmica, a to je Olimpija u Ljubljani – rekao je Nikolić.