DRAMA NA MARAKANI Zvezda jedva do pobjede, promašila dva penala

Crvena zvezda je savladala Radnik 2:1 u utakmici koju su obilježili promašaji domaćih i sjajne odbrane golmana iz Surdulice, te preokret u nastavku. Beogradski tim nije realizovao dva penala, tačnije zaustavio ih je golman Stefan Ranđelović.

Zvezda je krenula silovito. Ivanić je promiješao odbranu gostiju, da bi šutirali Falćineli i Rodić, ali su se gosti odbranili. Sjajni Ivan Kostić je u 12. minuti odbranio udarac Željka Gavrića. Domaći tim je imao penal u 24. minuti. Gobeljić je šutirao, lopta je u ruku pogodila kapitena Radnika, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Filipo Falko, ali je to rezervni golman Ranđelović odbranio.

Kazna za promašaje je došla u 34. minuti. Pankov je napravio grešku, Uroš Milovanović je uzeo loptu i krenuo ka golu, na putu je predriblao i golmana da bi poslao loptu u mrežu. Pritisak domaćih se nastavio i u finišu prvog dijela pa su prijetili Falćineli, pa Rodić, a zatim je Falko pokušao makazicama ali se rezultat nije mijenjao.

Zvezda je nastavila sa pritiskom i uspjela je da dođe do izjednačenja. Nakon prekida najbolji u skoku je bio Seku Sanogo i pogodio. Domaći tim je brzo mogao do potpunog preokreta ali je Milan Pavkov promašio gotovo nemoguće sa nekoliko metara.

Mladi golman Radnika Ranđelović se istakao u 72.minuti kada je odbranio još jedan penal ovaj put Mirku Ivaniću.

Beograđani su zatim propustili još dvije sjajne šanse. Prvo Pavkov, pa Rodić glavom nisu uspjeli da pronađu put do mreže gostiju.

Otpor Radnik je slomljen u 86. minuti. Crveno-bijeli su odigrali akciju na petercu, a Mirko Ivanić je napokon pogodio za preokret.

Ova dva tima odigraće novi meč već u srijedu u polufinalu Kupa Srbije.