DRAMA NA STARTU Musa i Ljulj rastužili Radonjića

Košarkaši Real Madrida u prvom kolu Evrolige u gostima su pobijedili ekipu Panatinaikosa rezultatom 71:68, a jedan od najzaslužnijih za trijumf bio je Džanan Musa.

U utakmici sa mnogo preokreta tim iz Španije je maksimalnih osam poena prednosti imao u finišu prve četvrtine (21:13), ali je ekipa Dejana Radonjića pokazala karakter. PAO je uz veliku pomoć navijača uhvatio priključak a borba se vodila do kraja

Velikan iz Atine je zahvaljujući vezanim trojkama Parisa Lija poveo 63:62 na nešto više od četiri minuta prije kraja, a u finišu važnu ulogu u gostujućem timu imao je Džanan Musa.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine je vezao četiri poena za prednost kraljevskog tima 68:65 . Ključnu trojku, i to od tablu, pogodio je Serhio Ljulj za 71:65 na 46 sekundi prije kraja duela.

Vilijams je u poraženom timu imao 15 poena, dok su u Realu najefikasniji bili Tavares sa 14, te Džanan Musa sa 13 poena.

U ostalim mečevima Asvel – Milano 62:69, Makabi -Žalgiris 84:83, Bajern – Fenerbahče 62:74,Valensija – Baskonija 71:81.