DRAMA NA TAŠMAJDANU Prlainović pogodio za pobjedu protiv Hrvatske

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobijedila je Hrvatsku rezultatom 11:10 u derbi utakmici drugog kola završnog turnira Svjetske lige u Beogradu. Nakon ovog trijumfa Srbija je gotovo osigurala prvo mjesto u grupi “B”

Hrvatska je prva došla do vođstva golom Vukčevića, a Ćuk je veoma brzo poravnao rezultat na 1:1. Nakon prve četvrtine gostujući tim imao je višak od jednog gola (3:2). Kao što to često biva kada se u bazenu sastanu ova dva tima, nijedna od reprezentacija dugo nije uspjela napraviti značajniju prednost. Igralo se gol za gol sve do rezultata 6:6, a onda je na jedan minut i 53 sekunde do kraja treće četvrtine Stefan Mitrović svom timu donio prvu prednost.

Ne samo da je Srbija povela, nego je  Filipović je uspio u narednom napadu da “ukrade” loptu rivalima, a na drugoj strani terena je u poslednjem minutu treće deonice realizovao peterac za dva razlike u korist srpske nacionalne selekcije, a potom je Ognjen Stojanović postigao gol za plus tri (9:6)

Nije ovo bio kraj jer je serijom 3:0, golovima Jokovića dva puta i Garsije stiga do izjednačenja. Srbija je ponovo vodila, a onda je nakon izjednačenja Hrvatske Andrija Prlainović, u poslednjem minutu pogodio za pobjedu Srbije i prvo mjesto u grupi.

Za najboljeg igrača utakmice proglašen je Andrija Prlainović.

Australija je u prvom meču grupe “B” pobijedila Kazahstan sa 14:5. Na tabeli vodi Srbija sa šest bodova, Htvatska i Australija imaju po tri, a na začelju je Kazahstan bez bodova.