DRAMA Poraz Srbije od Hrvatske, sve u rukama Mađarica

Reprezentacija Srbije poražena je od Hrvatske rezultatom 25:24 u trećem kolu na Evropskom prvensvu.

Srbija se još uvijek nije oprostila od Evropskog prvenstva, a za prolaz dalje potrebno je da Mađarska pobijedio Holandiju.

U neizvjesnom prvom poluvremenu u kojem se do rezultata 9:9 igralo gol za gol Srbija je napravila seriju od 4:0 i došla do prednosti od 13:9. Nakon jednog gola Hrvatske Trivunovićeva je precizna sa sedam metara za 14:10 ali je nakon toga uslijedila loša završnica prvog poluvremena. Serijom 5:0 Hrvatice stižu do izjednačenja 14:14.

Nastavljena je igra gol za gol u drugom dijelu, a u 43. minutu Srbija stiže do vođstva od 22:21 golom Stoisavljevićeve, a onda nakon sjajne odbrane Pop-Lazić uspijeva izboriti sedmerac, a Trifunović je precizna za plus dva.

Smanjila je Hrvatska, a onda reprezentativke Srbije nisu iskoristile igračicu višei to na najgori način, zbog tehničke greške u dodavanju.

Nije Srbija u narednom napadu uspjela da se odbrani sa igračem manje pa je Mićijević izjednačila na 23:23 na deset minuta prije kraja meča.

Uslijedila su tri minuta bez pogotka, a Srbije je gotovo 12 minuta u ovom periodu bila bez pogotka, a onda je na tačno pet minuta do kraja, Srbija nakon serije od 4:0 došla do prednosti od 24:23, a onda je Josipa Mamić postigla novi pogodak za 25:23 na tri minuta do kraja meča.

Pop Lazić je nakon 13 minuta igre pogodila za Srbiju, smanjila na 25:24 na ulasku u poslendje dva minuta.

Srbija je uspjela da se odbrani, onda napravila grešku, a izabranice Ljubomira Obradovića imale su posljednji napad od 20 sekundi, ali nisu uspjele da upute loptu prema golu.