DRAMA PRIPALA ALBI Zvezda promašila napad za pobedu i pala u produžetku

Crvena zvezda je značajno smanjila svoje šanse u borbi za TOP 8 nakon što je doživjela i drugi vezani poraz na domaćem parketu u Evrligi. Nakon Žalgirisa, bodove iz Beograda je odnijela i njemačka Alba koja je slavila 94:85. Beograđani su platili ceh lošem napadu, gdje u finišu nisu uspjeli da pronađu rješenje, dok su gosti pogađali šuteve za tri poene, te su imali dobar ofanzivni skok.

FOTO KK CRVENA ZVEZDA

Zvezda je bolje krenula u meč, povela je 5:0. Međutim uslijedio je brzi odgovor Albe koja je preko Sikme, Gifaja i Gedraitisa napravila preokret i došla do 10:8. Berlinski tim je nametnuo brži ritam koji je više njima odgovarao, ali se domaća ekipa uspjela držati i voditi.

U nastavku je Zvezda imala seriju 6:0 i odigrala je sjajnu odbranu, međutim nije to krunisala da ostvari veću prednost. Nekoliko prodanih lopti i promašeni ziceri Nikole Jovanovića, donijeli su šansu gostima koji su uspjeli da se vrate. Tokom drugog perioda raspucao se Kevin Panter koji je vezao dvije trojke i dugu dvojku, pa je domaći tim otišao na poluvrijeme sa plus 4 (43:39).

Na startu treće četvrtine serija trojki. Kod Zvezde su pogađali Beron i Simanić, dok su na drugoj strani uzvraćali Erikson i Siva. Domaći tim je nekoliko puta imao plus 7, a „žilavi“ gosti su uspjevali da ostanu u igri. Uz nekoliko sumnjivih sudijskih odluka i dobar šut za tri poena (vezali tri uspješna šuta) Alba je preokrenula na 59:57. Na kraju se u posljednji period ušlo sa 62:62, a njemački tim je u ovom periodu pogodio 7 trojki od 10 pokušaja.

Borbeni gosti su i u posljednjoj četvrtini uspjeli da se vrate dva puta iz minus pet i nastavili su da pogađaju šuteve za tri poena. Pri rezultatu 77:77 timovi su imali nekoliko loših napada, dva minuta su bili bez poena.A onda su uspjeli samo da pogode sa linije slobodnih bacanja. Zvezda je imala napad za pobjedu, ali su odigrali beizdejno i na kraju je Lazić imao iznuđeni šut i promašio. Gosti se međutim nisu snašli pa nisu organizovali posljednji napad a Štimac je takođe promašio šut za pobjedu i otišlo se u produžetak.

U dodatnih pet minuta ekipe su ušle rastrzano, a Sikma je prvi pogodio nakon ofanzivnog skoka. Zvezda nije mogla ništa da pogodi a to je kaznio Hermanson trojkom i meč je bio riješen.

Kevin Panter je bio najefikasniji sa 24 poena. Lorenzo Braun i Vladimir Štimac su dodali po 12.  Kod Albe su najzapaženiji bili Pejton Siva i Luk Sikma sa po 15 koševa.