DRAMA PRIPALA PARTIZANU Panter donio pobjedu

Drama u dvorani "Aleksandar Nikolić" je pripala Partizanu. Beograđani su se vratili iz minus 11, te savladali Huventud 68:67 i zadržali maksimalan učinak, a pobjednika je serijom poena odlučio Kevin Panter.

Huventud je dobro počeo meč i poveo 6:0, a košarkaši Partizana su imali problema u napadu. Beograđani su uspjeli da uhvate ritam, pa su brzo došli i do prednosti 13:12.

Huventud je uspio da se vrati i da zaigra puno bolje u drugom dijelu druge četvrtine, pa je preokrenuo rezultat. Pau Ribas je odlično organizovao igru gostiju i u ovom periodu je podijelio sedam asistencija.

Na startu trećeg dijela Mur je smanjio zaostatak Partizana, ali su gosti napravili seriju 7:2 kojom su prvi put na meču došli do dvocifrene prednosti 54:43.

Beogradski tim se nije predavao. Uz veliku podršku sa tribina domaćin se vratio i uspio da priđe na dva poena 57:59, a Huventud je na startu posljednje četvrtine bio bez poena četiri i po minuta.

U finišu je viđena prava drama. Smailagić je trojkom smanjio na samo poen zaostatka 62:63, a onda je Partizan krenuo na sve ili ništa. Pri rezultatu 64:65 sviran je faul u napadu centru španskog tima Anti Tomiću na 39 sekundi prije kraja. Panter je preuzeo odgovornost i pogodio za vođstvo.

Međutim, na drugoj strani je uzvratio Pau Ribas, a Partizanu je ostalo 12 sekundi za napad. Panter je pogodio na četiri sekunde, a zatim je dobro pročitao akciju gostiju i spriječio da postignu poene.

U timu Partizana najefikasniji je bio Kevin Panter sa 18 poena, dok je Zek Ledej dodao 13. Kod Huventuda Para je imao 15 poena.