DRAMA SA SREĆNIM KRAJEM Sloga umalo prokockala plus 8, sjajni Bogdanović

Rukometaši Sloge izborili su plasman u drugo kolo EHF Evropa Kupa nakon što su u revanšu savladali estonski Viljandi sa 25:23. U prvom meč je bilo neriješeno 20:20.

Na početku revanša Estonci su se držali do 5:5. Sloga je tada uspjela da napravi seriju 7:0 i stekne veliku prednost. Na poluvremenu je tim iz Republike Srpske vodio 15:7.

Međutim u nastavku slika na terenu se promijenila. Sloga je krenula da griješi, Viljandi je igrao sve bolje pa su uspjeli da uhvate priključak i da zaprijete u finišu kada su prišli na gol zaostatka 18:19.

Tada je Miličević pogodio a sjajni  golman Bogdanović odbranio pa je Sloga uspjela opet da dođe do plus tri.

Estonci su još jednom zaprijetili u finišu i imali su šansu da dođu do drame, ali je Milutin Bogdanović odbranio sedmerac i sačuvao prednost dobojskog tima. Viljandi je postigao gol iz sedmerca za 23:24 i imao je rukometaša više. Mešutim Trifunović je pogodio za slavlje.

Golman Sloge Bogdanović je bio junak meča sa 18 odbrana.

Nikola Knežević je postigao pet golova, dok su Vladan Đurđević i Vladimir Stanković imali po četiri. Kod Estonaca Ot Varik je imao osam golova.

U narednom kolu protivnik je italijanski Konversano.