DRAMA NA PARKETU Španija nakon dva produžetka u finalu Svjetskog prvenstva

Kakva drama u polufinalu Svjetskog prvenstva! Nakon dva produžetka Španija je izborila finale trijumfom nad Australijom 95:88, a njihov rival će imati za čim da žali jer su dva puta imali napad za pobjedu.

FOTO FIBA PROMO

Australija je propustila veliku šansu da već nakon 40 minuta izbori finale. Naime, “kenguri” su vodili veći dio meča imali su višak i od 11 poena u trećoj četvrtini (50:39). Ipak, Španija se vratila i u dramatičnom finišu izborila produžetak.

Australijanci će imati puno zamjerki na suđenje kada je Bogutu u finišu sviran prekršaj nad Gasolom. Centar Španije je pogodio oba bacanja za 71:70, a zatim je Mils uspio da izbori prekršaj i imao šansu da donese finale. Ipak pogodio je samo jedno pa se otišlo u produžetak.

U njemu je Španija opet uspjela da izbori i drugi produžetak kada je pri rezultatu 78:80 Mark Gasol ubacio oba slobodna bacanja. Delavedova je pokušao u posljednje četiri sekunde da donese finale ali nije bio precizan.

U drugom produžetku Španija je bila puno bolja i došla je do trijumfa. Mark Gasol je sa 33 poena odveo reprezentaciju u finale, dok je Riki Rubio dodao 19 poena i 12 asistencija. U poraženoj Australiji Peti Mils je imao 32 poena.