DRAMA U BORIKU Bimal Jedinstvo dobilo izgubljen meč protiv BL Voleja

Odbojkašice Bimal Jedindinstva pobijedile su BL Volej rezultatom 3:2 (28:30, 27:29, 25:20, 25:21, 15:13) u utakmici 8. kola Srednjoevropske lige.

Brčanke su u prvom setu imale čistu situaciju, dva puta su sredinom ovog djela igre vođstvo od šest poena razlike (13:7, 14:8), a i u završnicu su ušle sa značajnim viškom 20:15. Međutim, uslijedila je furiozna serija domaćeg tima od 7:0 za vođstvo od 22:21. U neizvjesnoj završnici prvog seta Banjalučanke su bile bolje i dobile ovaj dio igre sa 30:28.

Bolje su Banjalučanke ušle u drugi set, povele rezultatom 7:3, a onda je Jedinstvo serijom 5:0 prešlo u vođstvo, a onda se u neoizvjesniji tok meča. Bimal Jeinstvo i u ovom setu kontrolisalo je rezultat ali samo do 14:11, nakon čega je ponovo usledio pad u igri Brčanki. Iako su gošće imale prednost u završnici (24:22) domaće odbojkašice su i u ovom setu izjednačile, odvele ga u razliku, a potom u slavile sa 29:27.

Samo jednom su u trećem setu Banjalučanke imale prednost, vodile su sa 5:4, a Bimal Jedinstvo u nastavku je serijom 7:0 dolazi do prednosti 13:6. Za razliku od prethodna dva seta, ovaj put Brčanke su uspjele sačuvati prednost, pobijediti ovaj set sa 25:21 i ostati u utakmici.

U četvrtom setu do rezultata 9:9 igralo se poen za poen, a onda je BL Volej poveo sa 11:9 što je bilo prvi put u ovom setu da jedna ekipa dva poena prednosti, a onda je Jedinstvo uzvratilo na isti način za izjednačenje. Domaće igračice nastavile su sa sjajnom igrom, a onda su nakon tajm-auta Jedinstva blokom došle i do plus tri. Serijom 3:0, na servis radovićeve Brčanke dolaze do izjednačenja (15:15). U igri poen za poen stiglo se do rezultata 19:19, da bi Bimal Jedinstvo sa četiri vezana poena stiglo do prednosti od 21:19 što im je bilo dovoljno da mirnom igrom privedu ovaj set kraju.

Prvi poen u taj-brejku pripao je Banjalučankama nakon smeča Milice Šorak. Na servis ove igračice BL Volej stiže do četiri viška 5:1 što je bila velika prednost na početku petog seta, a ovu prednst Banjalučanke su, prije svega zahvaljujući odličnom bloku, zadržale do promjene strana (8:4). POslije promjene strana gošće, sa tri vezana poena prilaze na samo poen zaostatka. Uzvaća BL Volej na isti način i dolazi do kapitalne prednosti i pet poena viška u završnici ovog seta (13:8). Na servis Anđele Radišković Bimal jedinstvo osvaja šest vezanih poena, stiže do prve set lopte i pobjede.